MAAOMANIKE MEELEAVALDUS Tallinnas 29. mai 2024

Hea maa- ja metsaomanik!

Kutsume sind osalema Eesti Erametsaliidu korraldataval maaomanike meeleavaldusel kolmapäeval, 29. mail kell 13.00 – 15.00 Tallinnas Toompeal, Riigikogu hoone ees. Registreerimine on avatud ja ootame suurt osavõttu, sest ainult üheskoos suudame otsustajatele näidata, et piirangud on muutunud maaomanikele talumatult koormavaks! Registeeru SIIN.

 Kui vajad transporti, siis anna palun oma tulekust teada hiljemalt 22. mail. Nii saame sulle tagada tasuta transpordi meeleavaldusele ja tagasi.

Vaadata siit, kes on meie kontaktisikud maakondades: www.erametsaliit.ee/meeleavaldus

Miks? 

Viimasel ajal on aina teravamalt päevakorda kerkinud probleemid maa- ja erametsaomanike õiguste piiramisest looduskaitselistel eesmärkidel. Lugematutest piirangutest tulenevad kompensatsioonid on ebaõiglased (hüvitised on sarnasel  tasemel aastast 2008). Lobitöö ja läbirääkimised ei ole paraku tulemust andnud. Oleme olukorda analüüsinud ning leidnud, et käes on aeg oma õiguste eest avalikult seista. Lisaks ilmnes erametsaomanike seas läbiviidud küsitluses valmisolek ja soov meeleavalduses osaleda. Tänastest ja peagi lisanduvatest piirangutest saad lähemalt lugeda erametsaliidu lehelt.

 Mida meeleavaldusel nõuame?

  • Õiglaste ja kiirete kompensatsioonide väljamaksminemetsaomanikele, kelle maale kehtestatakse looduskaitselised piirangud maa kasutamiseks (kohene raieküpse metsa turuhind + iga-aastane hüvitis). Praegused hüvitised ei kata omanikele saamata jäävat tulu.
  • Looduskaitse alla võetava eraomanduses oleva metsa asendamineriigile kuuluva majandusmetsaga, et eraomanik saaks oma metsa majandamisega jätkata. Praegused regulatsioonid looduskaitsealuste metsade asendamist riigi maaga ei võimalda.
  • Maatulundusmaa maamaksu tõus peab jääma aastas 10% piiresse, nagu enne maade korralist hindamist maaomanikele lubati.
  • Lõpetada põhjendamatute piirangute lisamine eramaale.

 Kuidas meeleavaldus välja näeb? 

Ärgas kodanikkond ja oma õiguste eest seismine on demokraatia selgroog. Me ei vastanda end looduskaitsele. Küll aga toome välja, et piirangute ebaproportsionaalne laienemine, ebaõiglane hüvitiste süsteem, vohav bürokraatia ja poliitikute täitmata lubadused on kujunenud meie jaoks liiga teravaks probleemiks.

Et oma sõnumeid paremini kohale viia, hõivavad Riigikogu esise üheks päevaks lugematud puuistikud ja inimesed, kes enam oma metsas vabalt tegutseda ei saa. Loodame näha sind ja sinu lähedasi nende hulgas!

Täpne ürituse programm on koostamisel ja avaldame selle juba peagi Eesti Erametsaliidu kodulehel ning ürituse lehel Facebookis.

 Kuidas osaleda?

Palun ära jää lootma sellele, et küll keegi teine sel maikuu pärastlõunal minu huvide eest Riigikogu hoone ees seisab. Nüüd on hetk, mil tegutsema peab iga maaomanik, sest sellest sõltub meie õigus oma maad puudutavates küsimustes kaasa rääkida!

Lisaküsimuste korral palun võta meiega ühendust! SIIA LISADA OMA KONTAKTID või  maakonna kontaktisiku info siit www.erametsaliit.ee/meeleavaldus

Scroll to Top